KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15532136
nr 1553 2136
Esther Kjerner
(1873-1952), Sverige
Oljemålning, "Hornborgastugan, Skansen", Signerad. Olja på duk på pannå, 26x30 cm, yttermått inklusive ram: 47x51 cm
Esther Kjerner, svensk målare född 1873 i Stockholm, död 1952.
Utrop:
700 kr
Såld:
900 kr
måndag 31 juli 2023
kl 19:12:02
300 kr
500 kr
800 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
Esther Kjerner
Läs mer om Esther Kjerner
Lillskansen (Lisa Larson)